Služby v oboru bezdrátových sítí, připojení k internetu, správa LAN, hotspot systémy..
    ..jsme 8 let v oboru aplikace síťových technologii..
Nabídka připojení k internetu Praha!

Nejlepší hardware pro připojení k Wi-Fi

česke wifi sítě připojení zdarma Výber hardware pro připojení k internetové síti pomocí technologie standardu IEEE802.11 (wifi) postaví mohé z vás před otázku jakou wifi kartu nebo přístupový bod (dle druhu konfigurace) pro spojení s vysílačem zvolit. Otázka to je nikterak lehká, na výber je tolik druhů a modelů bezdrátových zařízení a antén. ASUS, Belkin, Cisco-Linksys, Compex, DCom, D-Link, Edimax, DrayTek, Edimax, FRITZ!Box, GainMaster, Level One, MaxLink, Netgear, OvisLink, Pacific Wireless, Planet Technology, Proxim, Signamax, StraightCore, Trenda, TP-Link, WELL, Wistron, Zcomax..

Pro ty kdo disponují alespoň základní znalostí síťového hardware to ale nebude až tak náročný úkol. V případě, že bydlíte v přízemí nebo nižším patře a signál pokrýva pouze vyšší aptra a střechu budovy je potřeba nakonfigurovat připojení k WLAN (Wireless Local Area Network) za pomocí přístupového bodu s podporou Klientského módu. Co je klientský mód? Většinu Access Pointů lze nakonfigurovat na 3 až 6 módů. Pokud je přístupový bod nakonfigurovaný jako klientské zařízení, chová se jako běžná wifi karta v PCI nebo USB slotu. S tím rozdílem, že je k vašemu osobnímu počítači připojena LAN kabelem (kroucená dvoulinka), který lze používat až do vzdálenosti 100 metrů. Ztráty kabelu kterým se k wifi zařízení připojuje externí anténa pro zesílení wifi signálu jsou tak velké, že po zhruba 30 metrech dochází k tak velkému útlumu, že pro připojení nemusí stačit ani nejvýkonější wifi anténa.

Před samotnou konfiguraci a instalaci je proto dobré vědět, jak kvalitní signál bezdrátové sítě je ve vaši lokalitě k dispozici. Pro výběr antény existuje další, neméně důležitá, veličina. jedná se o šum tkz rušení. Stručně řečeno, čím více bezdrátových sítí bude ve vaši lokalitě v provozu, tím směrovější anténu budete potřebovat.

0 comments

There are no comments yet...

Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment