Služby v oboru bezdrátových sítí, připojení k internetu, správa LAN, hotspot systémy..
    ..jsme 8 let v oboru aplikace síťových technologii..
Nabídka připojení k internetu Praha!

Novodvorská a Vídeňská – nejexponovanější wifi lokality v Praze

Rušení WiFi Zálesí Novodvorská Vídeňská Praha 4 Bezdrátová technologie Wi-Fi je oblíbená zejména u majitelů přenosných počítačů (laptop, notebook, netbook). Je příjemné zapnou počítač na libovolném místě v bytě a surfovat po Internetu. Mnohé z vás zajímá problematika nestabilního připojení k indoor & outdoorwifi síti i zabezpečení (nebo-li bezpečnost) provozu domácí sítě. Ano, ani instalace domácího wifi routeru v bytové jednotce automaticky neznamená ochranu před interferencí s okolními vysílači. Už vůbec né bezpčný anonymní provoz.

Běžná praxe v našem městě je vybalit wifi access point z krabice, strčit kabel do elektrické zásuvky a fungovat. Což je škoda. Řada novějších přístupových bodů umí, díky menu v rozhraní, regulovat výstupní výkon rádiové části bezdrátového zařízení. Využitím této možnosti snižujete zarušení éteru ve vašem okolí a zároveň chránit domáci síť před nezvanou návštěvou. Čím silnější vysílací výkon provozujete tím větší rádius chtě nechtě pokryjete. Na sídlišti může každých (zbytečných) 20 metrů znamenat desítky bytů, které díky nedbalosti pokrýváte vašim signálem. A, že wifi access point dosvítí i na 300 metrů je dnes známá věc. Když pak změřítě tu nebo onu lokalitu nestačíte se divit.

Dnešní článek ale není o zabezpečení domáci wifi sítě nebo regulaci výstupního výkonu. Díky dlouhodobému měření známe dvě nejexponovanější místa v Praze. To jest lokality kde je nejvyšší koncentrace wifi vysílaču (hotspotů, přístupových bodů nebo wifi páteřních spojů) na metr čtveřeční. Ani v jednom případě se nejedná o centrum Prahy, jak by někdo mohl očekávat. Oba lokality jsou na Praze 4 (jedná se o městskou část Krč a Lhotka).

První je křižovatka Vídeňská – Zálesí kde je v úrovni křižovatky momentálně +/- 70 wifi sítí.

Mapa zarušení Praha 4 Krč Vídeňská - Zálesí

Druhým je křižovatka Zálesí – Novodvorská kde je v úrovni křižovatky momentálně +/- 100 wifi sítí.

Mapa zarušení Praha 4 Lhotka Novodvorská - Zálesí

Praha Wi-Fi

0 comments

There are no comments yet...

Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment